IAN TAYLOR

LEKTOR COOK IN ENGLISH

Ian je nadšený kuchař, učitel angličtiny, táta dvou malých synů, kluk, který se zamiloval do Česka tak moc, že už tady zůstal.

Narodil se a dětství prožil nedaleko Bostonu ve státě Massachusetts. Každé léto trávil v prostředí plážové komunity na Cape Cod, roky zde pracoval v obchodě s rybami a v rybí restauraci. Získal tak neocenitelné zkušenosti nejen v přípravě rybích specialit a plodů moře, ale také přehled o kvalitním jídle všeobecně. Od té doby už jej pánvičky, vařečky a hrnce prostě nepustily.

Specializuje se hlavně na asijskou, mexickou a italskou kuchyni.

Malý intimní rozhovor s Ian Taylor

CESTA  K  COOK IN ENGLISH

V roce 2005 přijel Ian do Prahy s původním záměrem strávit zde pár měsíců, naučit se základům češtiny a jet zase domů. Všechno se ale vyvinulo jinak, v roce 2007 se přestěhoval z Prahy do Brna a v Brně definitivně zakotvil. Angličtinu už učí téměř 10 let, dospělé i děti v individuálních kurzech, v letech 2008 - 2015 pracoval jako učitel v anglické mateřské školce KIDS GARDEN v Brně.

V roce 2011 Ian založil pod hlavičkou Jazykové školy MUNDO v Brně kurzy Cookin' English. Posunul tak klasickou anglickou konverzaci z tradičního prostředí školní třídy do neformálního prostředí kuchyně. Jeho kurz měl u studentů v jazykové škole velký ohlas a proto se Ian rozhodl dát kurzům vaření v angličtině profesionální podobu. Spojil svou profesi učitele angličtiny se svým velkým hobby, láskou k vaření a vytvořil tak originální lekce angličtiny mimo školní lavice, v neformálním prostředí kuchyně.

IAN TAYLOR V ČT

DOBRÉ RÁNO, 21.11.2014, Téma: pancakes

SAMA DOMA, 1.4.2016, Téma: veal parmigian